22.04.2013 12:00

O projekte Deň Zeme

22.4. sa v našej MŠ uskutočňuje spoločná akcia na školskom dvore,aby sme si pripomenuli tento deň rôznymi enviromentálnymi hrami a činnosťami.
Tento deň je však iba vyvrcholením celoročnéj výchovno edukačnéj práce s deťmi, ktorej cieľom je rozvíjanie environmentálneho  cítenie  u naších detí.
Environmentálne  cítenie to znamená byť citlivý na aktuálny stav prírody a prejavy ničenia prírody a životného prostredia, preto  sa deti v priebehu roka rozličnými veku primeranými aktivitami oboznamujú s potrebou ochrany životného prostredia, potrebou recyklácie odpadu. Už niekoľko rokov sa úspešne zapájame do súťaže "Hlinikový skarabeus", ktorú v roku 1995 vyhlásila skupina nadšencov zo Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny v Prešove.Názov súťaže je odvodený od chrobáka skarabea, ktorý si gúľa svoju guličku a takisto je to aj z hliníkom. Aby sme urobili guľočku, musíme mať len čistú hliníkovú fóliu, lebo inak by sa nám gulička rozpadla. Tiež sa zapájame do súťaže s firmou MILK-AGRO, spol. s r. o. zberom hliníkových vrchnákov "Sabi".

 

                                                                    

—————

Späť