18.06.2019 19:03

Výlet predškolákov

18.6.2019 sa všetci predškoláci tešili na spoločný výlet do Rožňavy, kde navštívili banícke múzeum. S dobrou náladou a ruksakmi plnými dobrôt od mamičiek sa autobusom odviezli do tohto málo známeho mestečka. Cestou sledovali okolitú krajinu a pospevovali si veselé pesničky. Rožňava ich privítala nielen pekným počasím, ale aj krásnou expozíciou baníctva Gemera, ktorú si deti pozreli so zaujímavým výkladom tety sprievodkyne. Spoznali tam históriu baníctva, banské nakladače a lokomotívy, pohľad na pracovné prostredie baníkov a povozili sa na banskej železničke. Navštívili aj expozíciu prírody Slovenského krasu, kde si pozreli zvieratká a vypočuli ich zvuky. Po prehliadke ich  čakal obed , po ktorom  príjemne unavení nasadli do autobusu a s peknými zážitkami sa vrátili do MŠ.