15.11.2017 20:45

Pletenie metly v triede Žabiek

FOTO z akcie

Dôkazom toho, že aj napriek dnešnému premechanizovanému svetu sa nájde priestor pre bežné tradičné ručné práce našich predkov, bola zaujímavá aktivita, ktorá sa uskutočnila jedného dňa  v novembri 2017 v 3.triede našej materskej školy.

Na pozvanie malých Žabiek prišiel do škôlky dedko Mikuláš Uličný, aby deťom ukázal ako sa dá využiť prútie na výrobu metly. Brezové prútie mu nazbierali deti, dedko si doniesol ostrý nožík, drevenú rúčku a drôt. A ešte - šikovné a pracovité ruky.

Pokiaľ mu deti zaspievali, zahrali sa hru, už aj spod jeho šikovných rúk vyrástla prútená metla. V obchode takúto nekúpite! Takže sniežik tras sa, my ťa vyzametáme!

Vnučka Kristínka z triedy Žabiek bola na dedka veľmi pyšná! A aj pre dedka to bolo milé stretnutie s malými zvedavými detskými očkami.

Ďakujeme!

 

—————

Späť