15.11.2016 18:04

Navštívili sme Hvezdáreň a planetárium.

Foto v albume Akcie predškolákov

Dňa 15.11.2016 predškoláci z triedy "Slniečka" s p. uč. Lydkou a Dankou navštívili Hvezdáreň a planetárium. Milým prekvapením bol pekný program, ktorý pripravil p. Tomčík, za čo mu veľmi pekne ďakujeme.

Deti si mali možnosť v prednáškovej sieni pozrieť audiovizuálne pásma a potom prezentáciu rozprávky "Hviezdna obloha", tvorenú projekciou opticko-mechanického systému. Pozreli si aj výtvarný priestor prostredníctvom stálej expozície, kde sa konajú aj výtvarné výstavy k daným témam.

Mimoriadny zážitok však mali deti z návštevy kupoly pozorovateľne, kde je umiestnený hlavný ďalekohľad Coude-refraktor (kľúčový prístroj v odborno-pozorovateľskej oblasti Slnka) a nakoniec z návštevy terasy planetária, kde im p. Tomčík pripravil prenosné pozorovacie ďalekohľady. Z terasy bol nádherný výhľad na okolie mesta Prešov a slnečnú oblohu a tak sa deťom vôbec od takýchto pozorovateľských zážitkov nechcelo odísť.  

—————

Späť