14.12.2018 17:55

Motýliky a Lienky piekli voňavé medovníky

4.12.2018 deti 2. a 5.triedy (Motýliky a Lienky) piekli voňavé medovníky. Deň pred tým, deti z triedy "Motýliky" urobili s pani učiteľkou Gitkou cesto a na druhý deň pozvali deti z triedy „Lienky“, aby ho rozvaľkali a vykrajovali medovníky. Mohli sa zapojiť aj do ďalších aktivít, vyfarbovať kartónové medovníky na medovníkový domček, alebo si vyfarbovať medovníčky na pracovnom liste vytlačených z oboch strán s jednoduchými úlohami. Deti, ktoré mali dosť kreslenia a vykrajovania mohli si postaviť zo stavebníc medovníkové domčeky, alebo sa hrať v rôznych hrových kútikoch. Na záver si s pani učiteľkou Monikou zaspievali koledy a hovorili vinše nielen v slovenčine ale aj šarišskom nárečí, čo sa im veľmi páčilo.

FOTO z akcie

No a čo s medovníkmi? Tety kuchárky ich upiekli a deti s pani učiteľkou Monikou ozdobili polevou a 13.12.2018 ich darovali rodičom na vianočnej besiedke.

Niekoľko medovníkov ponúknu aj na vianočnej burze 20.12.2018.

—————

Späť