AKCIE ŠKOLY 2019 - 2020

Divadlo "O psíčkovi a mačičke"

Divadlo "O psíčkovi a mačičke"

V pondelok 27.1. 2020, našu MŠ navštívilo Babadlo, s rozprávkou O psíčkovi a mačičke. Dve mladé tetušky herečky, nám okrem krásnej rozprávky ukázali, ako sa pracuje s bábkou. Divadielko sa deťom veľmi páčilo, odchádzali s úsmevom a novými zážitkami. Tešíme sa opäť niekedy nabudúce. FOTO z akcie

Viac

—————

Kŕmenie vtáčikov v zime

Kŕmenie vtáčikov v zime

Takto naše deti kŕmia vtáčiky. Učíme ich, že kým nie je sneh a mráz, nedávame vtáčikom veľa, aby nezleniveli a hľadali si potravu samé. Ak prišiel mráz a sneh, kŕmidla mali a majú vždy plné. 

Viac

—————

Výchovný koncert 6.12.2019

Výchovný koncert  6.12.2019

FS Rozmarija s DFS Kamienok s programom:  ,, Ščesca, zdravia, vinčujeme Vam..."             V piatok 6.12.2019 sa FS ROZMARIJA, ktorý pôsobí v ABC centre voľného času v Prešove spolu s DFS Kamienok, 2.trieda-Motýliky, spojili a vytvorili predstavenie plné...

Viac

—————

Platon a jeho kocka

Platon a jeho kocka

    Dňa  14.11. 2019 sme sa zúčastnili zábavného predpoludnia s ujom Platónom pre všetky zvedavé deti v MŠ – Važecká. Našu materskú školu reprezentovali deti z 2. triedy – Motýliky  a to Šimon Marušák a Hugo Majcher. Ujo Platón deťom pripravil zaujímavé úlohy s jeho...

Viac

—————

Exkurzia Fakulty zdravotníctva

Exkurzia Fakulty zdravotníctva

Deti 2.a 5.triedy sa v piatok 22.11.2019 vybrali na exkurziu na Fakultu zdravotníctva spojenú s tvorivými dielňami. Privítali nás tam Zúbková víla,s ktorou sme vyrábali zubné kefky strihaním a lepením. Čarodejnice, tie nás učili správne držať zubnú kefku a ako si vyčistiť zúbky a nakoniec...

Viac

—————

Mravčeky v ZŠ

Mravčeky v ZŠ

Deti zo 6.triedy - "Mravčeky" navštívili Základnú školu Bajkalská. Veruže  sa tam nenudili a aj keď ešte nie sú predškoláci, všetko  hravo zvládli. Vonku bolo príjemne, tak  ešte stihli pozdraviť  aj kačičky pri vode .

Viac

—————

Včielky v jesennej záhrade

Včielky v jesennej záhrade

Od malička vedieme deti k práci a pozitívnemu vzťahu k našej prírode. A tak nám maličkí "Včielkári" zo 4. triedy pomáhajú tiež.

Viac

—————

Návšteva PF v Prešove

Návšteva PF v Prešove

23.10.2019 sme prijali pozvanie Pedagogickej fakulty v Prešove na akciu z príležitosti Dňa materských škôl, ktorý je oficiálne celosvetovo 4.11. Našu MŠ reprezentovalo 5 detí z 5. triedy "Lienky" s pani učiteľkou Mgr. Zuzkou Grivalskou. Boli šikovné, zapájali sa do všetkých pripravených aktivít...

Viac

—————

Šarkaniáda v MŠ Bernoláková

Šarkaniáda v MŠ Bernoláková

21.10.2019  Michael Šimon Beca, Sonička Semančíková a Šimon Marušák, deti 2.triedy sa spolu s p. učiteľkou Monikou Sidorovou zúčasnili akcie v MŠ Bernoláková. Naši malí, veľkí škôlkari si zo sebou zobrali šarkana, ktorého vyrobili spolu so starými rodičmi počas popoludnia a predstavili sa...

Viac

—————

Aktivity MŠ v školskom roku 2019/20

Aktivity MŠ v školskom roku 2019/20

  NÁZOV aktivity - projektu určené pre deti Termín plnenia Zodpovedné za realizáciu ,, JESENNÉ FANTÁZIE“ -citlivo vnímať a pozorovať krásu prírody na školskom dvore a v okolí MŠ, škôlka je môj druhý domov. -návšteva lanového...

Viac

—————